Asztalitenisz:
A magyar férfi válogatott megnyerte első mérkőzését az alsó ágon, így a folytatásban a 13-20 helyért folytathatja szereplését az asztaliteniszezők dortmundi csapat-világbajnokságán. Harczi Zsolt együttese a szlovének ellen győzött csütörtökön nagy csatában, s ezzel egyrészt már biztosan elkerüli a 23. és 24., biztos kieső helyeket, másrészt pénteken az oroszokkal szállhat szembe a következő fordulóban. A nők a Koreai NDK gárdája ellen lépnek majd asztalhoz a 9-12. helyért.
Jégkorong:
Könnyedén, 6-0-ra nyerte a Horvátország elleni mérkőzését a maribori divízió II-es világbajnokságon. Azt már a meccs előtt is sejteni lehetett, hogy csak a gólkülönbség lesz kérdéses, mivel a magyar csapat sokkal jobb a horvátnál, és a lányok ezt igazolták is a jégen. A magyar csapat már három perc elteltével vezetett Horvátjh Tifani góljával, az első harmad után pedig 3-0 volt az állás, miután Dabasi Réka és Trencsényi Kitti is betalált. Dabasi és Horváth később ismét eredményes volt, majd Kiss-Simon Franciska zárta a gólok sorát, így 6-0-ra győzött a magyar csapat. A szombati utolsó játéknapon Új-Zéland ellen is a magyar válogatott az esélyes, és még az első helyre is van esély, ehhez a győzelem mellett arra van szükség, hogy Ausztrália kis különbséggel győzzön Észak-Korea ellen.
Úszás:
A sydneyi olimpián bemutatott úszásáról elhíresült Eric Moussambani lett az egyenlítői-guineai úszócsapat szövetségi kapitánya, így ott lesz a londoni olimpián. Az ország kormányzati honlapja szerint a 33 éves Moussambani egy olajtársaságnál végzett munkája mellett fogja edzeni a csapatot. Az angolnának becézett úszó a 2000-es olimpia egyik előfutamában lett világsztár, miután hatalmas szenvedés közepette 1:52.72 perc alatt teljesítette a 100 gyorsot, amit később Pieter van den Hoogenband 47,84 másodperces világcsúccsal nyert meg. A közönség felállva ünnepelte az afrikai sportolót, később pedig hatalmas népszerűségre tett szert. Moussambani az olimpia után csak egy évig volt érdekes a média és a szponzorok számára, így Athénra már saját zsebből finanszírozta a felkészülést. Hazája olimpiai bizottsága azonban elkeverte az útlevélfotóját, így akkreditáció hiányában nem szerepelhetett a 2004-es olimpián, 2008-ban pedig már nem indult.