Kerékpározás:
A spanyol Francisco Ventoso nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny csütörtöki, 6. szakaszát, összetettben pedig továbbra is a holland Pieter Weening áll az élen.
Jégkorong:
A magyar jégkorong-válogatott az élcsoportból kiesett osztrák és szlovén, valamint a japán, a brit és az ukrán csapattal került azonos divizió I-es osztályba. Amint Kovács Zoltán, a magyar szövetség főtitkára elmondta: a nemzetközi szövetség (IIHF) csütörtöki, pozsonyi kongresszusán az is eldőlt, hogy ebből a hatosból a jövő év áprilisában esedékes tornán az első és második helyezett kerül fel a 16 válogatottat felvonultató világelitbe, s az utolsó kiesik a divízió I B-be. Ide a lengyeleket, a dél-koreaiakat, a litvánokat, a hollandokat, a románokat és az ausztrálokat sorolták világranglista helyezések alapján. Szombaton döntenek, hogy a kandidáló britek és szlovénok közül melyik rendezheti meg a divízió I A-csoportjának küzdelmeit. A magyarok és az ukránok - lévén idén rendezők voltak - nem is jelentkezhettek házigazdának. Arról megoszlanak a vélemények, hogy a világbajnoki rendszer átalakítása révén a magyar válogatott esélyei nőttek-e vagy sem a feljutásra. Egyrészt most nem egy vagy két meccsen dől el a feljutás, hanem szinte minden találkozó keménynek ígérkezik, és egy vagy két vereség - tekintettel a lehetséges körbeverésekre is - még érhet feljutást, de a kiesés elleni harcra is készülni kell. Énekes Lajos, a válogatott másodedzője jelezte: a magyar csapat akkor játszott utoljára ilyen erős csoportban, amikor messze nem volt olyan szinten, mint jelenleg. "Nagyon nagy kihívás lesz. Számoltunk azzal, hogy ha átalakul a rendszer, akkor komoly ellenfeleket kapunk, de más, amikor ténylegesen szembesülünk azzal, kik ellen lépünk pályára. Azt hiszem, egy rosszabb sorozat nem nagyon megengedhető, hiszen akkor a kieséssel is számolni kell. A jó sorozatok pedig feljutást érhetnek" - mondta Énekes Lajos. Szélig Viktor csapatkapitány úgy érzi, az új rendszer igazságosabb és színvonalasabb, mint a korábbi: "Eddig elég volt az egy vagy két fontos meccsen jól játszani. Ha ez nem jött össze, akkor nem sikerült a feljutás, és a mi mostani példánk is bizonyítja, hogy nem mindig a jobb győzött. Az olaszok ugyanis nem voltak erősebbek nálunk a budapesti tornán, mégis ők örültek a végén. Az biztos, hogy most már a dobogót is meg kell becsülni!" Az már a hét elején eldőlt, hogy az elit 16 csapata 2012-től nem négy négyesben, hanem két nyolcasban küzd, nem rendeznek középdöntőt, hanem egyből negyeddöntők lesznek, a két nyolcas utolsója pedig kiesik a divízió I A csoportjába - oda, ahová most a magyarokat sorolták. Egészen mostanáig a divizíó I tizenkét válogatottja két azonos szintű hatosban szerepelt, és a két első helyezett jutott fel. A mostani változtatás kárvallottjai a lengyelek, akik elvileg divízió I A-csoportosok lettek volna, ám a japánok - az országukat ért természeti csapás miatti távolmaradás ellenére - mégis kiszorították őket.
Ökölvívás:
Bár a mérközés csak június 4-én lesz, Erdei Zsolt következő ellenfel, Byron Mitchell úgy érzi, hogy nem tud belefogyni a félnehézsúlyba, ezért három fontnyi (1,36 kg) súlyengedményt kért a magyar bokszolótól - mondta el a Neo FM rádiónak Erdei, aki belement az amerikai kívánságába. A korábbi félnehéz- és cirkálósúlyú világbajnok jelenleg Hamburgban edzőtáborozik, majd szombaton utazik Amerikába, és Philadelphiában folytatja felkészülését a tíz menetesre tervezett mérkőzésre. Az Erdei-Mitchell meccs Carl Froch-Glenn Johnson találkozót vezeti majd fel Atlantic Cityben. A 36 éves Erdei eddig mind a 32 meccsét megnyerte a profik között (tizenhetet KO-val), a három évvel idősebb Mitchell 28 győzelem mellett 7 vereséget és egy döntetlent is összeszedett. A súlyproblémákkal küzdő bokszoló korábban egy kategóriával lejjebb, nagyközépsúlyban szerzett világbajnoki címet.