Kézilabda:
Huszonöt évvel ezelőtt még IHF-kupát nyert, 1987 és 1990 között zsinórban háromszor bajnoki aranyérmet szerzett a Győri ETO férfi kézilabda csapat, amely két éve kiesett az élvonalból, köztartozásai miatt pedig pénteken kizárták a másodosztályból is. Az 1904-ben alapított Győri ETO kézilabda-szakosztálya 1948-ban alakult meg, először 1959-ben szerepelt a legjobbak között, és 2009-ig - egy év kivételével - mindig az első osztály tagja volt. A város egyetlen európaikupa-győztes csapata az 1980-as években élte fénykorát, a keretben olyan klasszisok játszottak, mint a vb-ezüstérmes és olimpiai negyedik Iváncsik Mihály és Oross Tibor, illetve Csicsay Ottó, aki szintén tagja volt az 1988-as szöuli csapatnak. Klubszinten az első nagyobb sikert az 1985-86-os szezonban érte el a csapat, amikor az IHF-kupában (az EHF-kupa elődjében) a török Simtel, a svájci Basel, a csehszlovák Tatran Presov és a jugoszláv Proletar Zrenjanin legyőzésével a döntőig verekedte magát, és ott felülmúlta a spanyol Technisan Alicantét (23-17, 20-24). Háromszoros magyar bajnok (1987, 1989, 1990), háromszoros ezüst- (1961, 1973, 1986), illetve bronzérmes (1960, 1963, 1985, 1992) volt, négy alkalommal nyerte meg a hazai kupasorozatot (1973, 1985, 1986, 1987). A csapat 2009-ben kiesett az élvonalból, és olyan köztartozást halmozott fel, amelyet nem tudott kiegyenlíteni. FAB ETO Győr néven az NB I/B Nyugati csoportjának első hét fordulójában mindössze egyszer tudott nyerni, ám a Várpalota, majd a Vác ellen már ki sem tudott állni. A klubot a Magyar Kézilabda Szövetség pénteken végleg kizárta a bajnokságból, eredményeit megsemmisítette. A másodosztályban szereplő másik győri csapat, a SZESE nagy harcban lesz a feljutásért, információnk szerint amennyiben a kizárt városi vetélytárs végleg megszűnik, hajlandó lenne felvenni a márkának számító ETO nevet.
Súlyemelés:
Hatvankilenc éves korában pénteken elhunyt Vaszilij Alekszejev, az oroszok legendás ólomsúlyú súlyemelője, aki szovjet színekben két olimpiai és nyolc világbajnoki címet szerzett, továbbá nyolcvan világcsúcsot állított fel. "A Szovjetunió sportjának legendás alakja volt. 1972-ben elért 645 kilós összetett világrekordja a mai napig él, és nem is fogják megdönteni, miután a három fogásnemes küzdelem már a múlté" - írta róla honlapján az Orosz Súlyemelő Szövetség. Akkoriban a szakítás és a lökés mellett nyomásban is versenyeztek az emelők. Alekszejev, aki januárban lett volna 70 esztendős, régóta bajlódott a szívével, s már akkor nagyon súlyos állapotban volt, amikor a közelmúltban beutalták egy németországi kórházba. A sportember, aki fénykorában több mint 160 kilós volt, 1972-ben Münchenben nyerte első ötkarikás aranyérmét, majd négy évvel később, Montrealban is a csúcsra ért. Visszavonulása után edzősködött, vezette az orosz válogatottat is.
Kerékpározás:
Péntek reggel belehalt sérüléseibe Dane Searls BMX-versenyző, az orvosok nem tudták megmenteni az életét. A 23 éves ausztrál extrémsportoló a múlt vasárnap egy Gold Coast-i hotel első emeleti erkélyéről akart fejest ugrani egy medencébe, de eltévesztette a célt. Kórházba szállították a kómába esett kerékpározót, de olyan komoly fej- és hátsérüléseket szenvedett, hogy már nem tudták megmenteni. Dane Searls a baleset előtt két nappal még egy 18 méteres BMX-ugrással világrekordot állított fel.