Dopping:
Doppinggyanúba keveredtek az 1982-es és az 1986-os világbajnokságon szerepelt algériai labdarúgó-válogatott tagjai: helyi lapok szerint mindkét tornán gyógyszerekkel próbálták növelni a játékosok teljesítményét. Ennek következtében állítólag legalább hét futballistának fogyatékos gyermeke született. Egyikük, Mohamed Kaci-Szaid vetette fel a doppinggyanút, és vizsgálatot követel. A volt játékos három lány édesapja, s mindhárman fogyatékkal élnek.
Atlétika:
Doppingvétség miatt örökös eltiltással sújtotta Steve Mullings világbajnoki jamaicai sprintert hazájában egy háromtagú fegyelmi bizottság. A testület már a múlt pénteken bűnösnek mondta ki a 28 éves vágtázót, akinek a júniusi országos bajnokságon adott mintájában bukkantak tiltott szer (furoszemid) nyomaira a szakemberek. Négy nappal ezelőtt még nem hoztak döntést a büntetés mértékéről, mert a helyi atlétikai szövetségtől még nem kapták meg Mullings első, 2006-os doppingesetének dokumentációját. A nemzetközi szabályoknak megfelelően a kétszer doppingvétséget elkövetőknek járó örökös eltiltással sújtották Mullingsot, aki a jamaicai 4x100 méteres váltóval a 2009-es vb-n aranyérmet szerzett. A 28 éves atléta az ob-n 100 méteren harmadik helyen ért célba, így pozitív tesztje után nem csupán bronzérmét veszítette el, de az idei világbajnokságon sem indulhatott már.
Kerékpározás:
A Francia Kerékpáros Szövetség (FFC) kedden bejelentette, hogy nem bünteti meg Jeannie Longót, a doppingügybe keveredett olimpiai és világbajnok kerekest. "Bebizonyosodott, hogy nem tett semmi rosszat, így nem is büntetjük meg" - közölte a szervezet. A sportág "nagyasszonyaként" is emlegetett, 53 esztendős versenyzőt - aki úgy tervezi, hogy indul a jövő évi, londoni ötkarikás játékokon is - kétéves eltiltás fenyegette, mivel három alkalommal is elmulasztotta a kötelező bejelentkezést, és nem közölte, hogy hol tartózkodik, így a doppingellenőrök nem találták meg. Az első ob-ját még 1979-ben, az 59.-ket pedig idén júniusban megnyerő Longo összesen 14 olimpiai és világbajnoki aranyérmet gyűjtött eddigi pályafutása során. Legnagyobb sikerét 1996-ban, az atlantai ötkarikás játékokon elért első helyével aratta.