Kosárlabda:
A Szolnok hazai pályán 82-76-ra legyőzte csütörtökön a lett Venstpilst a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa két sikerig tartó negyeddöntőjének második mérkőzésén, így 1-1-re kiegyenlített a párharcban. A keddi, lettországi 82-63-as vereség után a magyar bajnok a hajrában döntötte el a második felvonást, a hazaiak legjobbja a honosított Obie Trotter volt 19 ponttal. Az egyik fél második győzelméig tartó csata utolsó felvonására jövő kedden kerül sor, ismét Lettországban.
Úszás:
Egyelőre kérdéses, ott lehet-e a londoni olimpián az ötszörös bajnok, tizemegyszeres vb-aranyérmes ausztrál úszólegenda, Ian Thorpe, aki az Adelaide-ban megrendezett országos bajnokságon csupán a 12. időt úszta 200 gyorson. "Borzasztóan csalódott vagyok, azt hittem, tudok sokkal-sokkal gyorsabban úszni" - nyilatkozta a 29 éves, Torpedó becenévre hallgató úszó, aki 200 gyorson szállt medencébe az országos bajnokságon, azonban csak a 12. időt úszta, azaz döntőbe sem került. Száz méteren még javíthat, de ott legalább az első hat közé kellene kerülnie, hogy a váltónál szóba jöhessen a szerepeltetése. Ahhoz, hogy egyéniben olimpiai résztvevő lehessen, az első vagy a második helyen kellene célba érkeznie. Thorpe - aki fénykorában öt olimpiai aranyat és 11 vb-címet nyert, emellett tizenhárom világcsúcsot állított fel - korábban úgy nyilatkozott, túl későn kezdte újra a versenyzést ahhoz, hogy kiharcolja a londoni szereplést.
Labdarúgás:
Csütörtökön a Győr díszpolgára kitüntetésben részesült Palotai Károly, olimpiai bajnok labdarúgó, korábbi kiváló FIFA-játékvezető. A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) beszámolója szerint az elismerést Borkai Zsolt, a MOB elnöke, Győr polgármestere adta át a 76 éves Palotainak, aki az Aranycsapat legendás középcsatára, Hidegkuti Nándor, a háromszoros olimpiai bajnok kajakos, Kammerer Zoltán és Kadler Gusztáv sportvezető után a negyedik ilyen kitüntetett a sport területéről a város történetében. Palotai Károly játékosként tagja volt az ETO bajnok- és kupagyőztes csapatainak, és a BEK-ben elődöntőig jutott. Az 1964-es olimpián a magyar csapat kapitányaként lett bajnok, majd pályafutása befejezése után ugyancsak sikeres játékvezetői karriert futott be. Három-három világ- és Európa-bajnokságon bíráskodott, valamint öt európai kupadöntőt vezetett. A városban korábban Szent László-díjjal ismerték el munkásságát.