Labdarúgás:
Klubvilágbajnokság: A klubvilágbajnokságon hat kontinentális klubsorozat győztese, valamint a házigazdákat képviselő együttes szerepelt. A Bajnokok Ligája-címvédő spanyol FC Barcelona nyert labdarúgócsapatok Abu-Dzabiban rendezett klubvilágbajnokságát, miután a szombati döntőben 1-1-es döntetlent követően hosszabításban 2-1-re legyőzte az argentín Estudantes gárdáját. A Barcelona története során első alkalommal hódította el ezt a trófeát, korábban kétszer kikapott a fináléban. Az Estudiantes 1968 után másodszor diadalmaskodhatott volna. A Barcelona sikerével Európa 24-24-re egyenlített Dél-Amerikával szemben a végső győzteseket illetően. A szombati találkozón Boselli góljával az Estudiantes vezetett, a Barcelona a 89. percben harcolta ki a hosszabbítást jelentő döntetlent Pedro találatával, míg a kupát eldöntő gólt az aranylabdás Lionel Messi szerezte a 110. percben. A klubvilágbajnokságon hat kontinentális klubsorozat győztese, valamint a házigazdákat képviselő együttes szerepelt. A torna győztese ötmillió dollárral gazdagodott.
Angol foci: Alaposan kikapott a Manchester a Fulham vendégeként. Nagy meglepetésre kikapott, mégpedig alaposan a címvédő Manchester United a Fulham ottohnában az angol Premier League 18. fordulójának szombati játéknapján. A 3-0-ra diadalmaskodó, házigazda londoniaknál végig a pályán volt Gera Zoltán.
Puskás-díj: Hétfő délben ért véget a szavazás a FIFA által az idén először kiírt Puskás-díjra, amellyel a szezon legszebb góljának szerzőjét tüntetik ki, a győztes azonban csak egy héttel később, december 21-én nevezik meg. A nemzetközi szervezet tíz gólt tartott érdemesnek a jelölésre, ami egyben azt jelenti, hogy számos szépségdíjas gól még idáig sem jutott el. Megmutatjuk a jelölteket és a kimaradókat. A FIFA elnöke, Sepp Blatter még októberben jelentette be, hogy új díjat alapítottak Puskás Ferenc emlékére, az egykori Aranycsapat klasszisáról elnevezett trófeát a jövőben az év legszebb gólját szerző labdarúgó kapja. Már akkor is nyilvánvaló volt, hogy ezzel a sportág történetének egyik legszubjektívebb elismerését fogják kiosztani, de azért a FIFA igyekezett kidolgozni bizonyos kritériumokat. Ilyen volt, hogy csak komoly mérkőzéseken - azaz élvonalbeli bajnokin, hivatalos válogatott meccseken, vagy nemzetközi kupasorozatban - szerzett gólok vehetnek részt a versenyben, illetve hogy a gólt szerző futballista sportszerűen viselkedjen az adott találkozón, vagyis ne kövessen el kirívó szabálytalanságot. Ezen kívül a FIFA illetékesei olyan gólokat kerestek, amelyeknél az ellenfél hibája nem játszott közre. A versenyben a 2008 és 2009 júliusa között született gólok vehettek részt, vagyis tulajdonképpen a 2008-2009-es idény találatai, ami azért érdekes, mert a tavalyi gólokról mintha tudomást sem vettek volna a FIFA-nál, a tízes listába bekerült gólok közül a legkorábbi februárban született. A Bajnokok Ligája ugyanakkor kiemelt figyelmet kapott, négy gólt választottak a sorozatból, sőt akadt olyan mérkőzés, amelyről két találatot is a tíz legszebb közé jelöltek.